آراد برندینگ
خانه / دستگاه بسته بندی شیرینگ پک / دستگاه شیرینگ پک آب معدنی اتوماتیک

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی اتوماتیک

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی تمام اتوماتیک، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک یکی از خدمات گروه صنعتی رادان ماشین در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات بسته بندی (Packaging Machines) می باشد. دستگاه های شیرینگ پک آب معدنی (Mineral water) زیادی بوسیله شرکت های مختلف به فروش می رسد. اما آیا شما توانایی انتخاب صحیح دستگاه شیرینگ پک (Shrink Wrapping Machine) مناسب را از میان برند های مختلف دارید؟ آیا با تعاریف اولیه دستگاه بسته بندی شیرینگ پک آشنا هستید؟ با قسمت های مختلف آن چطور؟ آشنا هستید؟ با شیرینگ پک اورلپ چطور؟ آشنایی دارید؟

جای نگرانی نیست ما در این مقاله قصد داریم قدم به قدم شما را با انواع دستگاه های بسته بندی شیرینگ پک، مخصوصا دستگاه های بسته بندی آب معدنی آشنا کنیم.

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

دستگاه شیرینگ پک چیست؟

دستگاه شیرینگ پک یکی از دستگاه های بسته بندی می باشد که عمدتا بعنوان بسته بندی دوم (Secondary Packaging) یا نهایی (Final Packaging) محصولات در خط تولید قرار می گیرد. بوسیله این دستگاه محصولات مختلف درون نایلون های مخصوص (Shrink Film) قرار داده می شوند و با اعمال حرارت تعریف شده نایلون یا فیلم شیرینگ دور محصول جمع شده و محصولات را در بر می گیرد. در حالت کلی دستگاه های بسته بندی شیرینگ پک بصورت تونلی و کابینی طراحی می شوند.

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

کاربرد دستگاه شیرینگ پک

کاربرد دستگاه بسته بندی شیرینگ پک مختص صنعت خاصی نمی گردد و تقریبا در تمامی صنایع اعم از غذایی، دارویی، شیمیایی، کاشی، سرامیک و غیره کاربرد دارد. بسیاری از محصولات مانند آب معدنی، نوشابه و دوغ بصورت بسته های چند تایی روانه بازار می شوند به همین جهت از دستگاه شیرینگ پک تونلی جهت بسته بندی نهایی آنها استفاده می شود.  بدلیل سرعت بالای خطوط تولید آب معدنی، جهت بسته بندی آن عمدتا از دستگاه شیرینگ پک آب معدنی اتوماتیک یا تمام اتوماتیک استفاده می شود.

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

مزایای دستگاه بسته بندی شیرینگ پک

بدون اغراق اختراع دستگاه بسته بندی شیرینگ پک را می توان یکی از مهم ترین اتفاقات صنعت بسته بندی (Packaging Industry) دنیا نامید. این سبک از بسته بندی مزایای فوق العاده ای دارد که در ادامه تعدادی از آنها را آورده ایم.

 •  سرعت بسته بندی بسیار بیشتر از روشهای دیگر است.
 • جلوگیری از نشستن گرد و غبار و خیس شدن محصول
 • امکان دیده شدن محصول درون بسته بندی
 • هزینه بسته بندی بسیار پایین
 • حمل و نقل سریع و آسان
 • بسته بندی شکیل و با کیفیت
 • انبارش سریع و آسان
 • بسته بندی محکم جهت جابجایی های چند باره
 • عدم محدودیت در بسته بندی ابعاد مختلف
 • امکان استفاده راحت از یک دستگاه برای چندین محصول
شایان ذکر است که بسته بندی شیرینگ پک برای محصولاتی که به نور، حرارت و ضربات شدید حساس هستند مناسب نمی باشد. و شاید بسته بندی کارتونی (Cartooning Packaging) جایگزین مناسب تری باشد.

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

انواع دستگاه بسته بندی شیرینگ پک

همان طور که قبلا گفته شد انواع دستگاه بسته بندی شیرینگ پک به دو صورت کابینی و تونلی ساخته می شوند. دستگاه شیرینگ پک کابینی بصورت نیمه اتوماتیک می باشد و برای مشاغل کوچک و خانگی  طراحی شده است. بوسیله این دستگاه نمی توان بسته های با حجم بزرگ را شیرینگ پک نمود.
اما دستگاه های شیرینگ پک تونلی دارای کاربری گسترده تری بوده و علاوه بر انجام تمام وظیفه های دستگاه های کابینی، قابلیت های ویژه دیگری نیز دارند. دستگاه شیرینگ پک در گروه صنعتی رادان ماشین بصورت نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و تمام اتوماتیک طراحی می گردد. دستگاه شیرینگ پک تونلی به جهت منبع ایجاد حرارت مورد نیاز عملیات شیرینگ بصورت برقی یا گازی و یا دوگانه سوز ساخته می شوند.

پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی با عملکرد انواع دستگاه شیرینگ پک مطلب زیر را مطالعه نمایید.

آشنایی کامل با دستگاه های شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی در گروه دستگاه های شیرینگ پک بطری قرار می گیرند. بوسیله این دستگاه می توان محصولاتی مانند، نوشابه، دوغ، آب معدنی و دلستر را که درون بطری بسته بندی می شوند بصورت چند تایی شیرینگ پک نمود. این دستگاه ها در انواع مختلف نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و تمام اتوماتیک طراحی و تولید می شوند. و شما می توانید با توجه به ظرفیت خط تولید و نوع بسته بندی مورد نظر از میان آنها انتخاب نمایید. در دستگاه های اتوماتیک و تمام اتوماتیک قسمت ردیف کن وجود دارد و بطری ها را در چینش های 3*2 و 4*3 قرار می دهد. در بعضی از مدل های دستگاه از نیم کارتن برای بسته بندی استفاده می شود ولی در دستگاه شیرینگ پک آب معدنی جدید امکان بسته بندی سرعت بالا بدون نیم کارتن نیز وجود دارد.

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

قسمت ردیف کن و دوخت دستگاه شیرینگ پک

قرار دادن کفی نیم کارتن در بعضی بسته بندی های شیرینگ پک علاوه بر کمک به چینش مناسب محصولات، جهت استحکام بخشیدن به بسته بندی و جلوگیری از ورود ضربه به محصولات می باشد.

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

دستگاه شیرینگ پک اورلپ چست؟

شایان ذکر است دستگاه شیرینگ پک اورلپ (Overlap Shrink Wrapping Machine) پرسرعت ترین (High speed) نوع دستگاه های بسته بندی شیرینگ پک می باشد. سرعت بسته بندی (Packaging Capacity) این دستگاه حدود 12 الی 40 بسته در دقیقه می باشد که آن را برای صنایع نوشیدنی (beverage) و لبنیاتی (diary) بسیار کارآمد (Efficient) گردانده است. سرعت بالای شیرینگ پک اورلپ به جهت حذف زمان دوخت نایلون شیرینگ می باشد در این دستگاه همانگونه که از نام آن پیدا است دو انتهاء نایلون شیرینگ پس از کشیده شدن حول محصول، روی یک دیگر قرار می گیرند و پس از ورود به تونل حرارتی به یکدیگر چسبیده و بسته بندی یکپارچه ای را بوجود می آورند.

پر سرعت ترین دستگاه بسته بندی شیرینگ پک، که کاربرد زیادی در خطوط تولید آب معدنی نیز دارد دستگاه شیرینگ پک اورلب می باشد.

دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

کدام دستگاه شیرینگ پک مناسب کسب و کار من است؟

کدام دستگاه شیرینگ پک مناسب کسب و کار من است؟ برای پاسخگویی به این سوال مشتریان در گروه صنعتی رادان ماشین ابتدا چندین سوال را مطرح می نماییم که عبارتند از:

 1. محصول تولیدی شما به لحاظ شکل، وزن و ابعاد چه شرایطی دارد؟
 2. ظرفیت خط تولید و بسته بندی شما چقدر است؟
 3. تایم کاری شما چند شیفت در روز است؟
 4. آیا محدودیتی جهت جانمایی ماشین آلات دارید؟
 5. آیا محصول تولید شما دارای الزامات خاصی می باشد؟ نسبت به حرکت و دما حساسیت دارد؟
 6. شرایط محصول شما بصورتی می باشد که در سریع ترین زمان ممکن پس از بسته بندی اولیه شیرینگ پک شود؟ یا نیاز می باشد که در محلی دپو شده و در زمان دیگری بسته بندی نهایی شود؟
 7. آیا محدودیتی جهت مصرف برق یا گاز در منطقه خود دارید.

با پاسخگویی به سوالات مطرح شده کارشناسان فروش ما به آسانی می توانند دستگاه مناسب کار شما را پیشنهاد نمایند.

هر چقدر که مشتری شرایط کاری خود را بهتر برای کارشناسان ما تشریح کند، خواهیم توانست دستگاه مناسب تری به او پیشنهاد نماییم.

پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی بیشتر با مبحث دستگاه های شیرینگ پک مطلب زیر را مطالعه نمایید.

آشنایی کامل با دستگاه های شیرینگ پک

 

فروش دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

امروزه در ایران شرکت های زیادی در زمینه فروش دستگاه شیرینگ پک آب معدنی و سایر نوشیدنی ها فعالیت می نمایند. و با توجه به جهش نرخ ارز و افزایش قیمت قطعات دستگاه ها، شرایط فروش شیرینگ پک دستخوش تغییراتی شده است. و در بیشتر موارد ماشین سازها خواهان فروش نقدی دستگاه های خود می باشند. اما گروه صنعتی رادان ماشین با درک شرایط مشتریان خود آماده است تا در حد توان خود شرایط فروش دستگاه بسته بندی شیرینگ پک را برای مشتریان وفادار خود تسهیل نماید.

قیمت دستگاه شیرینگ پک آب معدنی

در تعیین قیمت دستگاه شیرینگ پک آب معدنی همواره سعی ما بر این است که قدرت خرید مشتری را در نظر بگیرم و با توجه به شرایطی که مشتری دارد دستگاه مقرون به صرفه ای را با کارآمدی بالا (High Efficiency) در اختیار او قرار دهیم.
در اینجا باید عرض کنم که قیمت دستگاه شیرینگ پک آب معدنی برای مدل های مختلف متفاوت است. برای مثال قیمت دستگاه های نیمه اتوماتیک بسیار پایین تر از دستگاه تمام اتوماتیک یا اورلپ می باشد.

منبع: رادان ماشین

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
گروه صنعتی رادان ماشین
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120550895 09101049199
شماره تلفن : 02146801060
پست الکترونیکی: RadanMachine@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شیرینگ پک تونلی نیمه اتوماتیک

دستگاه شیرینگ پک تونلی نیمه اتوماتیک گاز سوز

دستگاه شیرینگ پک تونلی نیمه اتوماتیک در ابعاد و انواع  مختلفی ساخته می شوند. آیا …

رادان ماشین